Turnaj Grimm

grimm.jpg
Pan Oldřich Grimm se narodil 27. listopadu v Rychvaldu na Ostravsku. V roce 1945 se přestěhoval v rámci osídlování pohraničí do České Vsi, kde žil až do konce svého života.
Měl různé záliby a koníčky. Byl členem svazu zahrádkářů, kde dlouhé roky vykonával funkci okresního instruktora, ovládal hru na různé hudební nástroje, byl členem hudebního orchestru, kde hrál na klarinet a saxofon a od mládí hrával také šachy. Ve spolupráci s Oldřichem Oškerou, Jindřichem Krejzou, Bořivojem Štalmachem, Štefanem Kekelym a jinými byl v roce 1950 jedním ze zakládajících členů šachového oddílu v České Vsi. Oddíl hrával pod hlavičkou SK Řetězárna Česká Ves. V roce 1958 oddíl pro nedostatek hráčů zanikl. Šachy se v České Vsi hrávaly i po zrušení oddílu, ale pouze v hospodách, na zahrádkách a podobně. Oldřich Grimm se s touto situací nespokojil a stále se snažil o založení nového šachového oddílu.
Založit nový šachový oddíl se podařilo až v roce 1986. Oldřich Grimm s bratry Jaroslavem a Eduardem Tillovými a dalšími založili šachový oddíl na ustavující schůzi 9. září 1986, opět pod hlavičkou SK Řetězárna Česká Ves. Pan Oldřich Grimm v novém oddíle pracoval ve výboru nejprve jako člen, později byl pokladníkem, v posledních letech svého života vykonával funkci místopředsedy oddílu. Od založení oddílů byl stále aktivním hráčem až do konce svého života. Mnoho let vykonával funkci kapitána družstva. Dosáhl II. výkonnostní třídy. Za šachovnicí dosahoval dobrých výsledků a byl vždy platným členem družstva i šachového oddílu.

V roce 2001 byl Oldřich Grimm oceněn Okresním šachovým svazem Jeseník "Čestným uznáním" in memoriam za zásluhy o rozvoj šachů na Jesenicku.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one